• DOLAR 00:13
    5.6626 (0.67)
  • EURO 00:13
    6.5275 (1.16)
  • ALTIN 00:06
    223.671 (0.84)

Türk sporcular 5 kategoride madalya mücadelesi verecek

2 ay önce eklendi

Türk sporcular 5 kategoride madalya mücadelesi verecek

Almanya'da devam eden 4. ayak yarışmalarında Türk sporcular, 5 kategoride madalya mücadelesi verecek.

ANKARA

Okçulukta Almanya'da düzenlenen Dünya Kupası 4. ayak yarışmalarında Türkiye, 5 kategoride madalya için yarışma hakkı elde etti.

Almanya'nın başkenti Berlin'de 17 Temmuz'da başlayan organizasyonda elemeler tamamlandı.

Türk sporcular, yarın ve 22 Temmuz Pazar günü yapılacak finallerde 5 kategoride madalya mücadelesi verecek.

Milli okçu Mete Gazoz, klasik yay erkeklerde adını finale yazdırdı. Dünya Kupası'nın 4. ayağında Mete, sırasıyla Fransız Pierre Plihon ve ABD'li Brady Ellison'u 6-0, Kazak Denis Gankin'i 7-3 yenerek yarı finale yükseldi.

Yarı finalde Avustralya'dan Taylor Worth'u 6-4'le geçen 19 yaşındaki milli okçu, finale kalma başarısı gösterdi. Mete Gazoz, finalde 22 Temmuz Pazar günü Güney Koreli Lee Woo Seok ile karşılaşacak.

Makaralı yay kadınlarda Türkiye'yi temsil eden milli sporculardan Yeşim Bostan ise ABD'li Lexi Keller'i 143-139, Belçikalı Sarah Prieels'i 143-137, İspanyol Andrea Marcos'u da beraberlik atışları sonucu saf dışı bırakarak yarı finale çıktı.

Yeşim, yarı finalde Fransız Sophie Dodemont'a beraberlik atışları sonrası geçilerek final vizesi alamadı. Yeşim Bostan, İtalyan okçu Marcella Tonioli ile yarın bronz madalya maçı yapacak.

Karışık takım müsabakalarında milliler, bronz için yarışacak. Mete Gazoz ile Yasemin Ecem Anagöz'den oluşan Klasik Yay Karışık Takımı ve Demir Elmaağaçlı ile Yeşim Bostan'ın yer aldığı Makaralı Yay Karışık Takımı, bronz madalya için yarışmaya hak kazandı.

Ayrıca Yeşim Bostan, Gizem Elmaağaçlı ve Ayşe Bera Süzer'in bulunduğu Makaralı Yay Kadın Takımı da üçüncülük mücadelesi verecek.

Dünya Kupası'nın 4. ayağında hem bireysel hem de takım madalya müsabakaları, makaralı yayda yarın, klasik yayda ise 22 Temmuz Pazar günü gerçekleştirilecek.

Reklam Engelleyici Kullanıyorsunuz!
Sitemizden yararlanabilmek için reklam engelleyicileri kapatmanız gerekmektedir.